enlightenment 0.16.4 - en to no translation catalogue (408 entries)

en: 
    
        Are you sure you wish to log out ?
no: 
    
        Er du sikker på at du logge ut ?

en: 
      Currently, no groups exist or this window  
      already belongs to all existing groups.  
      You have to start other groups first.
no: 
       For øyeblikket eksisterer ingen grupper eller så
       tilhører dette vinduet alle gruppene allerede.
       Du må starte en gruppe til først.

en: 
      Currently, no groups exist. You have to start a group first.
no: 
      For øyeblikket eksister ingen grupper. Du må starte en gruppe først.

en: 
      There's no current group at the moment.  
      The current group is the last one you created,  
      and it exists until you create a new one or break  
      the latest one.  
    
      Pick another group that the window will belong to here:
no: 
      Det er ingen aktive grupper for øyeblikket.  
      Den aktive gruppa er den siste du lagde,  
      og den vil eksistere inntil du lager en gruppe eller 
      bryter opp den siste du lagde.
      Velg en annen gruppe som dette vinduet skal tilhøre:

en: 
      This window currently does not belong to any groups.
no: 
      Dette vinduet tilhører ingen grupper for øyeblikket.

en: 
      This window currently does not belong to any groups.  
      You can only destroy groups or remove windows from groups  
      through a window that actually belongs to at least one group.
no: 
      Dette vinduet tilhører ingen grupper.
      Du kan bare ødelegge grupper eller fjerne vinduer fra grupper
      via ett vindu som tilhører (minst) en gruppe.

en: 
    Enlightenment is unable to display raindrops on this
    display because Shared memory is not available on this
    X-Server.
    
    This may be due to Enlightenment being a remote client
    running over the network, a MIT-SHM incapable X-server,
    having run out of SHM ID's on the system or Shared
    Memory support being turned off in Imlib
    
    You may correct this by either running `imlib_config'
    or copying the system imrc (/usr/etc/imrc) to ~/.imrc
    and editing it, enabling shared memory.
no: 
    Enlightenment klarer ikke vise regndråper på dette displayet
    da Shared Memory ikke er tilgjengelig i denne X Serveren.
    
    Dette kan skyldes at Enlightenment kjøres via en klient
    over ett netterk, X Servern klarer ikke MIT-SHM, brukt opp alle
    SHM ID'ene på systemet eller at Sharey Memory er skrudd av i Imlib.
    
    Dette kan du endre på ved å kjøre `imlib_config`
    eller kopiere systemets imrc (/usr/etc/imrc) til ~/.imrc
    og editere den for hånd og skru på Shared Memory.

en: 
    Enlightenment is unable to display raindrops on this
    display because shared pixmaps are not available on this
    X-Server.
    
    This may be due to either the X-Server not implementing
    shared pixmaps, or shared pixmaps being disabled in
    Imlib's configuration.
    
    You may correct this by either running `imlib_config'
    or copying the system imrc (/usr/etc/imrc) to ~/.imrc
    and editing it, enabling shared pixmaps.
no: 
    Enlightenment klarer ikke og vise regndråper på dette displayey
    da Shared Memory pixmaps ikke er tilgjengelig på denne X Serveren.
    
    Dette kan enten skyldes at X Serveren ikke støtter Shared Memory
    pixmaps, eller støtte for dette er skrudd av i imlib.
    
    Dette kan du endre på ved å kjøre `imlib_config`
    eller kopiere systemets imrc (/usr/etc/imrc) til ~/.imrc
    og editere den for hånd og skru på Shared Memory pixmaps.

en: 
    You have just started the Raindrops Effect.
    
    If you look closely on your desktop background, and if it
    doesn't have a solid colour (i.e. has a background texture or
    image), you will see "raindrops" hit the background and
    make little splashes. This Effect can be VERY CPU intensive.
    
    To disable this effect just select this option again to toggle
    it off.
no: 
    Du har nettopp startet Regndråpe FX.
    
    Dersom du ser nøye på din skrivebordsbakgrunn, og dersom den ikke
    er ensfarget, vil du se regndråper som faller ned på
    bakgrunnen og sprer seg utover. Denne effektene kan ta en del CPU 
    kraft.
    
    For å skru av denne effekten - gjør du det samme som når du
    skru det på.

en: 
    You have just started the Ripples Effect.
    
    If you look closely on your desktop background, and if it
    doesn't have a solid colour (i.e. has a background texture or
    image), you will see a pool of water at the bottom of your
    screen that reflects everything above it and "ripples".
    
    To disable this effect just select this option again to toggle
    it off.
no: 
    Du har nettopp startet Krusninger FX.
    
    Dersom du ser nøye på din Skrivebordbakgrunn og dersom den ikke
    er ensfarget vil du se ett basseng med vann ved bunnen av din
    skjerm som reflekter alt som er over den og det vil
    oppstå krusninger i vannet.
    
    For å slå av denne effekten - gjør det samme som du gjorde
    for å slå det på.

en: 
    You have just started the Waves Effect.
    
    If you look closely on your desktop background, and if it
    doesn't have a solid colour (i.e. has a background texture or
    image), you will see a pool of water at the bottom of your
    screen that reflects everything above it and "waves".
    
    To disable this effect just select this option again to toggle
    it off.
no: 
    Du har nettopp startet Bølge FX.
    
    Dersom du ser nøye på din Skrivebordbakgrunn og dersom den ikke
    er ensfarget vil du se ett basseng med vann ved bunnen av din
    skjerm som reflekter alt som er over den og det vil
    oppstå bølger i vannet.
    
    For å slå av denne effekten - gjør det samme som du gjorde
    for å slå det på.

en: 
    You have just started the imagespinners Effect.
    
    To disable this effect just select this option again to toggle
    it off.
no: 
    Du har nettopp startet opp bilderotasjons FX
    
    For å slå av denne effekten - gjør det samme som du gjorde
    for å slå det på.

en: 
    You seem to be running Enlightenment over a network Connection
    or on an X Server that does not support Shared Memory, or you
    have disabled MIT-SHM Shared memory in your Imlib configuration.
    This means the Enlightenment Pager will perform slowly and use
    more system resources than it would when Shared Memory is
    available.
    
    To improve performance please either enable MIT-SHM Shared Memory
    in your Imlib config, if you disabled it, or disable Pager
    snapshots.
no: 
    Det ser ut til at du kjører Enlightenment over et nettverk
    eller din X Server klarer ikke og gjøre Shared Memory,
    eller du du har ikke
    innstilt Imlib til å bruke MIT-SHM Shared Memory.
    
    Vær vennlig og bruk MIT-SHM Shared Memory i Imlib.
    Det vil forbedre ytelsen til skrivebordsoversikten
    i Enlightenement. Du må starte Enlightenment på nytt
    etter du har endret oppsett i Imlib.

en: 
    You seem to have an X Server capable of Shared Memory
    but it is incapable of doing ZPixmap Shared pixmaps
    (The server does not claim to be able to do them).
    
    The pager in Enlightenment will run slowly in snapshot
    mode if you continue to use that mode of the pager
    under these conditions.
    
    It is suggested you change the settings on your pager to
    disable snapshots to improve performance.
no: 
    Det ser ut til at du kjører en X Server som skjønner
    delt-minne (Shared Memory), men den klarer ikke gjøre
    ZPixmap Shared pixmaps.
    (Servern sier den ikke kan dette)
    
    Skrivebordsoversikten i Enlightenment vil derfor 
    kjøre sakte i bildemodus i dersom du har valgt og bruke dette.
    
    Det foreslås at du endrer innstillingene slik at din 
    skrivebordsoversikt ikke kjører i bildemodus.
    Dette for å nedre ytelsen til Enlightenment.

en: 
    Your X Server is capable of doing Shared Memory but you do
    not have Shared Pixmaps enabled in your Imlib configuration.
    
    Please enable Shared Pixmaps in your Imlib configuration
    then restart Enlightenment to gain better performance for
    the pagers when snapshot mode is enabled.
no: 
    Din X Server klarer og gjøre Shared Memory, men du har ikke
    innstilt Imlib til å bruke Shared Pixmaps.
    
    Vær vennlig og bruk Shared Pixmaps i Imlib.
    Det vil forbedre ytelsen til skrivebordsoversikten
    i Enlightenement. Du må starte Enlightenment på nytt
    etter du har endret oppsett i Imlib.

en: 
    commands currently available:
no: 
    kommandoer som er tilgjengelig for øyeblikket:

en:    Pick the group to configure:
no:   Velg gruppa som skal konfigures:

en:    Select the group to remove the window from.
no:   Velg gruppa som vinduet skal fjernes fra.

en:   No
no:  Nei, fortsett

en:   Pick the group the window will belong to:
no:  Velg den gruppa som vinduet skal tilhøre:

en:   Select the group to break
no:  Velg gruppa som skal brytes opp

en:   The following actions are  
      applied to all group members:
no:   Følgende handlinger vi vil bli   utført på alle medlemmene i grupppa:

en:   Yes, Log Out
no:   Ja, avslutt

en:  Global settings:
no:  Globale innstillinger:

en:  Per-group settings:
no: Innstillinger for enkelt grupper

en: !!!!!!!! ERROR ERROR ERROR ERROR !!!!!!!!
    
    Enlightenment's DEFAULT installed theme is missing or inadequately
    configured to be a useful DEFAULT theme.
    
    This is a fatal error and Enlightenment will cease to run.
    Please rectify this situation and ensure it is installed
    correctly. The DEFAULT theme Enlightenment comes with normally
    is BrushedMetal-Tigert and this theme is adequate for a DEFAULT
    theme.
no: Enlightnments standard tema mangler eller er ikke korrekt nok
    konfigurert til å fungere.
    
    Dette er en fatal feil og Enlightenment vil nekte og starte.
    Vær vennlig og rette opp denne situsasjon.
    Standardtemaet som Enlightenment kommer med heter BrushedMetal-Tigert og
    er passende som ett standardtema.

en: !!!!!!!! ERROR ERROR ERROR ERROR !!!!!!!!
    
    Enlightenment's documentation is not present or correctly installed
    
    This is a fatal error and Enlightenment will cease to run.
    Please rectify this situation and ensure it is installed
    correctly.
    
    The reason this could be missing is due to badly created
    packages, someone manually deleting those files or perhaps
    an error in installing Enlightenment.
no: !! Feil ! Feil! Feil! !!
    
    Enlightenment dokumentasjon er ikke stede eller er ikke
    korrekt installert.
    
    %s
    Dette er en fatal feil og Enlightenment vil nekte og kjøre.
    Vær vennlig og ordne opp i dette og forsikre deg om at
    alt er installert korrekt.
    
    Årsaken til mangelen kan være feil ved en pakke, noen 
    har fjernet fila eller en feil ved installering av Enlightenment.

en: !!!!!!!! ERROR ERROR ERROR ERROR !!!!!!!!
    
    Enlightenment's dox executable is not able to be executed:
    
    %s
    This is a fatal error and Enlightenment will cease to run.
    Please rectify this situation and ensure dox is installed
    correctly.
no: !! Feil! Feil! Feil! !!
    
    Enlightenments dox (hjelpeprogram) ble ikke funnet i:
    
    %s
    Dette er en fatal feil og Enlightenment vil nekte og starte opp.
    Vær vennlig og sjekk at dox er til stede og på rett plass.

en: !!!!!!!! ERROR ERROR ERROR ERROR !!!!!!!!
    
    Enlightenment's utility executable cannot be found at:
    
    %s
    This is a fatal error and Enlightenment will cease to run.
    Please rectify this situation and ensure it is installed
    correctly.
    
    The reason this could be missing is due to badly created
    packages, someone manually deleting that program or perhaps
    an error in installing Enlightenment.
no: !! Feil ! Feil Feil! !!
    
    En kjørbar fil som tilhører Enlightenment ble ikke funnet i:
    
    %s
    Dette er en fatal feil og Enlightenment vil nekte og kjøre.
    Vær vennlig og ordne opp i dette og forsikre deg om at
    alt er installert korrekt.
    
    Årsaken til mangelen kan være feil ved en pakke, noen 
    har fjernet fila eller en feil ved installering av Enlightenment.

en: %i Desktop
no: %i skrivebord

en: %i Desktops
no: %i Skrivebord

en: %i x %i
    Screens in size
no: %i x %i
    skjermer

en: %u references remain
no: %u referanser er igjen

en: (fast)
no: (hurtig)

en: -NONE-
no: -INGEN-

en: 1
    Screen in size
no: 1
    skjermer (i størrelse)

en: <command> : <description>
no: <kommando> : <beskrivelse>

en: Abort and Exit
no: Avbryt og avslutt

en: About Enlightenment %s
no: Om Enlightenment %s

en: ActionClass Error!
no: Feil ved kommandoklasse!

en: Alignment of anchoring when automatically resizing:
no: Justering av anker ved automatisk tilpasning av størrelse:

en: All new windows first get the focus
no: Alle nye vinduer får fokus

en: Always Screen corner
no: Alltid i hjørne av skjermen

en: Always pop up menus on screen
no: La menyer alltid opptre innenfor skjermen

en: Animate shading and unshading of windows
no: Animasjon ved skyggelegging av vinduer

en: Animate when iconifying to this Iconbox
no: Bruk animeringseffekt når vinduer legges i ikonboksen.

en: Animated display of menus
no: La menyer være animerte

en: Annihilate
no: Fjern

en: Another Window Manager is already running
no: En annen vindussjef kjører allerede

en: Another Window Manager is already running.
    
    You will have to quit your current Window Manager first before
    you can successfully run Enlightenment.
    
    If you haven't edited your user start-up files, Enlightenment
    can do that now for you, so when you log in again after
    quitting your current window manager, you will have
    Enlightenment running.
    
    If you want to do this, click OK, otherwise hit cancel
    to abort this operation and edit the files by hand.
    
    WARNING WARNING WARNING WARNING!
    
    It is possible that this MAY not properly edit your files.
no: En annen vinduhåndterer kjører allerde.
    
    Du må avslutt den før du kan kjøre Enlightenment med suksess.
    
    Dersom du ikke har endret dine oppstartsfiler, kan Enlightenment
    gjøre det for deg nå, så neste gang du logger inn etter å avsluttet
    den nåværende vindushåndterer vil Enlightenment starte opp.
    
    Dersom du ønsker dette utført, klikk OK, hvis ikke
    klikk Aybryt for å stoppe denne operasjonen og 
    du må dermed editere oppstartsfila for hånd.
    
    Advarsel! Advarsel! Advarsel!
    
    Det er mulig oppstartsfila ikke blir konfigurt korrekt.

en: Appear Slide speed: (slow)
no: Hastighet ved gliding av nye vinduer: (treg)

en: Apply
no: Bruk

en: Are you absolutely sure you want to have Enlightenment
    edit your start-up files for you?
    
    If your start-up files are highly customised this may not
    work.
    
    Are you ABSOLUTELY sure?
no: Er du helt sikker på at du vil la Enlightenment
    endre dine oppstartsfiler?
    
    Dersom ditt oppsett er litt uvanlig, er det ikke sikkertdette vil fungere
    
    Er du absolutt helt sikker?

en: Are you sure?
no: Er du sikker du vil gjøre dette?

en: Attention !!!
no: Merk!

en: Audio Settings
no: Lyd

en: Audio not available since EsounD was not
    present at the time of compilation.
no: Lyd er ikke tilgjengelig da EsounD ikke var 
    tilgjengelig når programmet ble kompilert.

en: Audio was enabled for Enlightenment but there was an error
    communicating with the audio server (Esound). Audio will
    now be disabled.
no: Bruk av lyd er støttet i Enlightenment, men det var en feil
    kommunikasjonen med lydserveren (Esound). Lyd vil ikke
    støttet.

en: Automatically resize to fit Icons
no: Tilpass størrelse automatisk til ikonene

en: Autoraise Settings
no: Automatisk heving

en: Autoraise delay:
no: Forsinkelse ved automatisk heving:

en: BG Colour
no: Bakgrunnsfarge

en: Background
    Image
    Scaling
    and
    Alignment
no: Bakgrunns-
    bilde:
    Skalering
    &
    justering

en: Background Error!
no: Bakgrunnsfeil!

en: Background definition information:
    Name: %s
    File: %s
no: Informasjon om bakgrunnsdefinisjonen:
    Navn : %s
    Fil  : %s

en: Background overrides theme
no: Bakgrunn overkjører temaet

en: Bad Theme
no: Det er en feil ved temaet

en: Blue:
no: Blå:

en: Border Error!
no: Feil med ramme!

en: Border style
no: Rammestil

en: Both ends
no: Begge sider

en: Bottom
no: Bunn

en: Box
no: Boks

en: Button Error!
no: Feil med knapp!

en: CONFIG: ignoring extra data in "%s"
no: CONFIG: overser ekstra informasjon i "%s"

en: CONFIG: missing required data in "%s"
no: CONFIG: nødvendig informasjon mangler i  "%s"

en: Cancel (do NOT edit)
no: Avbryt (ikke modifiser fila)

en: Cannot allocate enough memory
no: Kan ikke finne nok minne.

en: Cannot comply
no: Kan ikke etterkomme anmodningen

en: Changing Border Style
no: Endring av rammestil

en: Class:
no: Klasse

en: Cleanup Slide speed: (slow)
no: Hastighet ved oppryddningsgliding: (treg)

en: Click here to lower this desktop
    to the bottom.
no: Trykk her for senke dette skrivebordet
    til bunnen.

en: Click here to raise this desktop
    to the top.
no: Trykk her for heve dette skrivebordet
    til toppen.

en: Clicking in a window always raises it
no: Musklikk i et vindu vil alltid heve det

en: Close
no: Avbryt

en: Close Iconbox
no: Fjern denne ikonboksen

en: ColorModClass Error!
no: Feil ved fargemodifiseringsklasse!

en: Command:
no: Kommando

en: Continuously scan screen to update pager
no: Oppdater skrivebordsoversikt kontinurlig

en: Create New Iconbox
no: Lag en ny ikonboks

en: Default Group Control Settings
no: Innstilling av standardverdier for vindusgrupper

en: Delete File
no: Slett fil

en: Desktop
no: Skrivebord

en: Desktop %i
no: Skriverbord nr. %i

en: Desktop Background Settings
no: Innstillinger for skrivebordsbakgrunn

en: Desktop Options
no: Valg for skrivebordet

en: Desktop Slide speed: (slow)
no: Hastighet ved skrivebordssgliding: (treg)

en: Dialog windows appear together with their owner
no: Dialogvinduer opptrer sammen med sitt opphav

en: Display Root Window Tips
no: Bruk skrivebordstips

en: Display Tooltips
no: Bruk verktøytips

en: Display and use focus list
no: Vis og bruk fokusliste

en: Display desktop dragbar
no: Bruk linje til å dra med

en: Do not have execute access to %s
    This is a fatal condition.
    Please check the ownership and permissions of this
    directory and take steps to rectify this.
no: Du har ikke anledning til å kjøre %s.
    Dette er fatalt.
    Vær vennlig og sjekk eierskap og rettigheter til 
    denne katalogen og gjør nødvendige endringer.

en: Do not have read access to %s
    This is a fatal condition.
    Please check the ownership and permissions of this
    directory and take steps to rectify this.
no: Du har ikke anledning til å lese %s.
    Dette er fatalt.
    Vær vennlig og sjekk eierskap og rettigheter til 
    denne katalogen og gjør nødvendige endringer.

en: Do not have write access to %s
    This is a fatal condition.
    Please check the ownership and permissions of this
    directory and take steps to rectify this.
no: Du har ikke anledning til å skrive til %s.
    Dette er fatalt.
    Vær vennlig og sjekk eierskap og rettigheter til 
    denne katalogen og gjør nødvendige endringer.

en: Don't show
no: Ikke vis

en: Drag bar position:
no: Dralinje posisjon

en: Draw base image behind Icons
no: Bruk bakgrunnsbilde under ikonene

en: Duplicate
no: Dupliser

en: E IPC Error
no: Feil ved E IPC

en: ECursor Error!
no: Epeker feil!

en: ERROR!
    
    Lost the Session Manager that was there?
    Here here session manager... come here... want a bone?
    Oh come now! Stop sulking! Bugger. Oh well. Will continue without
    a session manager.
    
    I'll survive somehow.
    
    
    ... I hope.
no: Mistet sesjonebehandler som var... der?
    Hit hit sesjonbehandler... kom hit... vil du ha ett ben?
    Å kom nå! Slutt og skulke! Vel vel, Får fortsette uten
    sesjonbehandler.
    
    
    ... håper jeg.

en: ERROR:
    
    The configuration for the theme you are running is
    incompatible. It's config revision is %i.  It needs to
    be marked as being revision %i
    
    Please contact the theme author or maintainer and
    inform them that in order for their theme to function
    with this version of Enlightenment, they have to
    update it to the current settings, and then match
    the revision number.
    
    If the theme revision is higher than Enlightenment's
    it may be that you haven't upgraded Enlightenment for
    a while and this theme takes advantages of new
    features in Enlightenment in new versions.
no: Konfigurasjonen for det temaet du bruker er inkompatibel.
    Versjonen til temaet er %i. Men temaet må være markert
    versjon %i.
    
    Kontakt forfatteren til temaet og fortell at
    dersom temaet fungere i gjeldende versjon av Enlightenment
    må hun/han oppdatere og endre versjonsnummer.
    
    Dersom temaet har høyere versjon enn versjonen til Enlightenment
    kan det være at du ikke har oppgradert Enlightenment på en
    stund og dette temaet bruker ting som ikke var tilgjengelig i
    en tidligere versjon av Enlightenment.

en: ERROR:
    
    The settings you are using are incompatible with
    this version of Enlightenment.
    It's revision is %i It needs to be revision %i to
    be compatible.
    
    If you just upgraded to a new version of E
    Restarting with Defaults will remove your current
    user preferences and start cleanly with system
    defaults. You can then modify your configuration to
    your liking again safely.
no: ERROR:
    
    De innstillingene du for øyeblikket bruker er ikke
    kompatibel med versjonen til Enlightenment
    som er %i. Den trenger versjon %i for å være
    kompatibel.
    
    Dersom du nettopp har oppgradert til en ny versjon av E
    vil en restart med standardverdier fjerne dine gjeldende
    innstillinger og starte systemet pent og rent med
    systems standardverdier.
    Du kan da endre innstillingene etter eget ønske
    uten fare for tap.

en: Easter Egg!  Iconboxes aren't implemented yet.
no: Easter Egg! Ikonbokser er ikke implementert ennå.

en: Enable Dialog Headers
no: Bruk dialogoverskrifter

en: Enable KDE Support
no: Bruk KDE støtte

en: Enable edge flip
no: Bruk kantflipping

en: Enable pager display
no: Bruk skrivebordsoversikt

en: Enable sounds
no: Skru på støtte for lyd

en: End
no: På siden

en: Enlightenment Audio
    Settings Dialog
no: Dialog for innstilling av
    Enlightenments bruk av lyd

en: Enlightenment Automatic Raising
    of Windows Settings Dialog
no: Innstillinger for automatisk
    heving av vinduer i Enlightenment

en: Enlightenment Default
    Group Control Settings Dialog
no: Dialog for innstillinger av forhåndsvalgte
    verdier for vindusgrupper i Enlightenment

en: Enlightenment Desktop
    Background Settings Dialog
no: Dialog for innstilling av
    bakgrunn i Enlightenment

en: Enlightenment Desktop & Area
    Pager Settings Dialog
no: Dialog for innstilling av 
    skrivebordsoversikt i Enlightenment

en: Enlightenment Error
no: Feil ved Enlightenment

en: Enlightenment Focus
    Settings Dialog
no: Dialog for innstilling 
    av fokus i Enlightenment

en: Enlightenment IPC Commands Help
no: Enlightenment IPC Kommando Hjelp

en: Enlightenment Iconbox
    Settings Dialog
no: Dialog for innstilling av egenskapene
    til ikonboksen i Enlightenment

en: Enlightenment KDE
    Settings Dialog
no: Dialog for innstilling
    av Enlightenments KDE støtte

en: Enlightenment Message Dialog
no: Enlightment dialog

en: Enlightenment Miscellaneous
    Settings Dialog
no: Dialog for ulike innstillinger
    i Enlightenment

en: Enlightenment Move & Resize
    Method Settings Dialog
no: Dialog for innstilling av
    flytting & størrelse i Enlightenment

en: Enlightenment Multiple Desktop
    Settings Dialog
no: Dialog for innstilling av
    virtuelle skrivebord i Enlightenment

en: Enlightenment Remembered
    Windows Settings Dialog
no: Dialog for innstilling av
    hukommelse i Enlightenment

en: Enlightenment Special Effects
    Settings Dialog
no: Dialog for innstilling av
    spesielle effekter i Enlightenment

en: Enlightenment Starting...
no: Enlightenment starter opp...

en: Enlightenment Tooltip
    Settings Dialog
no: Dialog for innstilling av
    Enlightenments verktøytips

en: Enlightenment Version : %s
    code is current to    : %s
no: Enlightenment Versjon : %s
    koden oppdatert       : %s

en: Enlightenment Version: %s
    Last updated on: %s
no: Enlightenment Versjon   : %s
    Koden er oppdatert      : %s

en: Enlightenment Virtual Desktop
    Settings Dialog
no: Dialog for innstilling
    av virtuelle skrivebord i Enlightenment

en: Enlightenment Window Group
    Selection Dialog
no: Vindusgrupper for Enlightenment
    Dialog for utvelgelse

en: Enlightenment Window Group
    Settings Dialog
no: Dialog for innstilling av
    vindusgrupper i Enlightenment

en: Enlightenment Window Placement
    Settings Dialog
no: Dialog for innstilling
    av vindusplassering i Enlightenment

en: Enlightenment cannot connect to the display nominated by
    your shell's DISPLAY environment variable. You may set this
    variable to indicate which display name Enlightenment is to
    connect to. It may be that you do not have an Xserver already
    running to serve that Display connection, or that you do not
    have permission to connect to that display. Please make sure
    all is correct before trying again. Run an Xserver by running
    xdm or startx first, or contact your local system
    administrator, or Xserver vendor, or read the X, xdm and
    startx manual pages before proceeding.
no: Enlightenment kunne ikke opprette en forbindesle til det displayet
    som din skallvariable DISPLAY har som verdi. Du kan sette
    denne variablen for å indikere hvilket display Enlightenment skal
    bruke. Det kan være at du ikke kjører en X Server som
    håndterer en forbindelsen til dette displayet eller at du
    ikke har anledning til det.
    Vær sikker på at alt er korrekt før du prøver igjen.
    Kjør en X Server ved å starte xdm eller ved kommandoen startx, eventuelt
    kontakt din lokale adminstrator eller X Server leverandør, eller
    lese X, xdm og startx manual sidene før du fortsetter.

en: Enlightenment caused Bus Error.
    
    It is suggested you check your hardware and OS installation.
    It is highly unusual to cause Bus Errors on operational
    hardware.
no: Enlightenment har forårsaket en bussfeil (Bus Error).
    
    Det foreslås at du sjekker din maskinvare og OS installsjon.
    Det er uhyre uvanlig med med bussfeil på feilfri maskinevare.

en: Enlightenment caused Segment Violation (Segfault)
    
    This means that Enlightenment or support library routines it calls
    have accessed areas of your system's memory that they are not
    allowed access to. This is most likely a bug. It is recommended to
    restart now. If you wish to help fix this please compile
    Enlightenment with debugging symbols in and run Enlightenment
    under gdb so you can backtrace for where it died and send in a
    useful bug report with backtrace information and variable
    dumps etc.
no: Enlightenment forårsaket en Segment overskridelse.
    (Segment Violation) (Segfault)
    Dette betyr at Enlightenment eller en støtte-bibliotek-rutine
    som E har kalt har vært borti områder i ditt systems hukommelse
    som det ikke har lov til. Dette er antakelig en bug.
    Du bør starte på nytt.
    Dersom du vil være vennlig og være med rette denne feilen
    kan du kompilere Enlightenment med debuggings-symboler
    og kjøre Enlightenment under gdb så du kan finne hvor
    programmet stoppet/døde og kan sende en verdifull
    bug-report med backtrace informasjon, variable verdier etc.

en: Enlightenment caused a Floating Point Exception.
    
    This means that Enlightenment or support library routines it calls
    have performed an illegal mathematical operation (most likely
    dividing a number by zero). This is most likely a bug. It is
    recommended to restart now. If you wish to help fix this please
    compile Enlightenment with debugging symbols in and run
    Enlightenment under gdb so you can backtrace for where it died and
    send in a useful bug report with backtrace information and variable
    dumps etc.
no: Enlightenment har forårsaket en flyttalls-beregningsfeil.
    
    Dette betyr at Enlightenment eller en støtte-bibliotek-rutine
    som E kaller har gjort en ulovlig matematisk operasjon.
    (mest sannsynligvis dividert med med tallet 0). Dette 
    antakeligvis en bug. Det anbefales at du starter på nytt.
    Dersom du vil være vennlig og være med rette denne feilen
    kan du kompilere Enlightenment med debuggings-symboler så du kan 
    finne hvor programmet stoppet/døde og kan sende en verdifull
    bug-report med backtrace informasjon, variable verdier etc.

en: Enlightenment has encountered parsing errors in your autosaved
    configuration.
    
    This may be due to filing system errors, Minor bugs or unforeseen
    system shutdowns.
    
    Do you wish Enlightenment to recover its original system
    configuration and try again?
no: Enlightenment har oppdaget en feil ved innlasting av din automatisk
    lagrede konfigurasjon
    
    Dette kan skyldes problemer med skriveproblemer, mindre bugs
    eller ufortsette systemkrasj.
    
    Vil du at Enlightenement skal gjenopprette ett sett
    med standardverdier og prøve igjen?

en: Enlightenment has just experienced some major problems in
    attempting to load the theme you specified or the default
    configuration directory:
    %s/config/
    This will prevent Enlightenment from loading any configuration
    files at all.
    Since this couldn't be found Enlightenment is probably not
    going to find any configuration files anywhere on your
    system, and so it will have almost no configuration loaded
    when it starts up. This is most likely the sign of a bad
    installation of Enlightenment if this directory is missing.
    The likely causes are that the package was improperly built,
    if a binary package, or 'make install' hasn't been typed
    or during the installation the directory above was not
    able to be copied over for installation perhaps due to
    permissions or lack of disk space. It also could be that the
    config directory has been inadvertently deleted since
    installation.
    This is a serious problem and should be rectified immediately
    Please contact your system administrator or package maintainer.
    If you are the administrator of your own system please
    consult the documentation that came with Enlightenment for
    additional information.
no: Enlightenment har nettopp oppdaget noen alvorlige problemer
    i et forsøk på å laste inn det temaet du spesifiserte eller
    i katalogen hvor konfigurasjonn med standardverdier
    ligger:
    %s/config
    Dette medfører at Enlightenment ikke klarer og laste inne noen
    konfigurasjons filer i det hele tatt.
    Siden Enlightenment ikke fant noen konfigurasjonsfiler
    her vil den sannsynligvis ikke finne det noen andre steder heller.
    Og dermed vil du ikke har noen konfigurasjon når Enlightenment starter
    opp. Det er ett tegn på ukorrekt installasjon av Enlightenment.
    Sjekk opp din konfigurasjon.
    Det er alvorlig og bør bli fikset. Se på det selv eller kontakt
    din lokale admininstrator eller han/hun som har pakket den eventuelle
    binære pakke du har installert.
    Konsulter også eventuelt dokumentasjonen til Enlightenment.

en: Enlightenment performed an Illegal Instruction.
    
    This most likely is due to you having installed an run a
    binary of Enlightenment that was compiled for a make or model
    of CPU not 100%% identical or compatible with yours. Please
    either obtain the correct package for your system, or
    re-compile Enlightenment and possibly any support libraries
    that you got in binary format to run Enlightenment.
no: Enlightenment utførte en ulovlig instruksjon.
    
    Sannsynligvis skyldes dette at du installert en prekompilert
    versjon av Enlightenment eller bibliotekfiler som var 
    kompilert for en annen maskinvare eller som ikke er 100%% kompatibel
    med din egen. Finn en pakke som er kompatibel med din maskinvare
    eller kompiler opp Enlightenment selv.
    Tilsvarende gjelder for alle støtte bibliotekene Enlightenment trenger.

en: Enlightenment's message of the day
no: Enlightenments daglige beskjed

en: Error finding sound file
no: Feil: kunne ikke finne lydfil

en: Error in attempting to free NULL pointer
no: Feilen ved forsøk av frigjøring av en NULL peker.

en: Error in freeing memory that hasn't been allocated
no: Klarer ikke frigjøre minne som ikke er alloktert.

en: Error in reallocating memory that hasn't been allocated
no: Feilen ved reallokering av minne som ikke har blitt allokert.

en: Error initialising sound
no: Feil ved initering av støtte for lyd.

en: Error saving snaps file
no: Feil ved lagringa av miniatyr fil

en: Exit
no: Avslutt

en: FATAL ERROR:
    
    Enlightenment is unable to initialise Fnlib.
    
    This is unusual. Unable to continue.
    Exiting.
no: Fatal feil:
    
    Enlightenment er ikke i stand til å initere Fnlib.
    
    Dette er uhyre uvanlig. Kan ikke fortsette.
    Avslutter.

en: FATAL ERROR:
    
    Enlightenment is unable to initialise Imlib.
    
    This is unusual. Unable to continue.
    Exiting.
no: Fatal feil:
    
    Enlightenment er ikke i stand til å initere Imlib.
    
    Dette er uhyre uvanlig. Kan ikke fortsette.
    Avslutter.

en: FATAL ERROR:
    
    This Xserver does not support the Shape extension.
    This is required for Enlightenment to run.
    
    Your Xserver probably is too old or mis-configured.
    
    Exiting.
no: Fatal feil:
    
    Denne X Serveren støtter ikke ekstensjonen Shape.
    Enlightenment krever at dette for å kjøre.
    
    Din X Server er antakelig for gammel eller er feil konfiguert.
    
    Avslutter.

en: Focus Settings
no: Innstillinger for fokus

en: Focus follows mouse clicks
no: Fokus følger musklikk

en: Focus follows pointer
no: Fokus følger mus

en: Focus follows pointer sloppily
no: Fokus følger mus løst

en: Focus windows while switching
no: La vinduer få fokus ved skifte

en: Go to this Desktop
no: Skift fokus til dette skrivebordet

en: Green:
no: Grønn:

en: Group %i
no: Gruppe %i

en: Help! Cannot find epp!
    Enlightenment is looking for epp here:
    %s
    This is a FATAL ERROR.
    This is probably due to either the program not existing or
    it not being able to be executed by you.
no: Hjelp! Kan ikke finne epp!
    Enlightenment ser etter epp påfølgende steder:
    %s
    Dette er en fatal feil.
    Dette skyldes antakelig at prorammet ikke eksisterer eller
    at det kan ikke bli kjørt av deg.

en: Hide border around inner Iconbox
no: Skjul ramme rundt ikonboksen

en: Hide scrollbar when not needed
no: Skjul scrollbar når den ikke trengs

en: High Quality Off
no: Høy kvalitet av

en: High Quality On
no: Høy kvalitet på

en: Hold down the mouse button and drag
    the mouse to be able to drag the desktop
    back and forth.
    Click right mouse button for a list of all
    Desktops and their applications.
    Click middle mouse button for a list of all
    applications currently running.
no: Hold nede musknappen og dra musa samtidig for å
    dra skrivebordet fram og tilbake.
    Klikk høyre musknapp for en list over alle
    skrivebord og dets programmer.
    Klikk midtre musknapp for en list over alle
    programmer som kjører nå.

en: Horizontal
no: Horisontalt

en: Icon image display policy (if one operation fails, try the next):
no: Ikonbilde regler (dersom den første feiler, prøv neste etc):

en: Icon size
no: Ikon størrelse

en: Iconbox Options
no: Meny for ikonboksen

en: Iconbox Settings
no: Ikonboks

en: Iconboxes and Pagers are disallowed from being
    members of a group. You cannot add these windows
    to a group.
no: Skrivebordsoversikter og Ikonbokser kan ikke være med i
    vindusgrupper. Du kan med andre ord ikke legge disse inn i en
    vindusgruppe.

en: Iconify
no: Ikonifiser

en: Iconify this group
no: Ikonifiser denne gruppa

en: Iconifying
no: Ikonifisering

en: Ignore
no: Overse

en: Ignore this
no: Overse dette

en: Ignore this (safe)
no: Overse dette (helt trygt)

en: Ignore this error
no: Overse denne feilen

en: ImageClass Error!
no: Feil ved bildeklasse!

en: Imlib initialisation error
no: Feil ved initering av Imlib

en: Include iconified windows in focus list
no: Inkluder vinduer i ikonboksen i fokuslista

en: Include shaded windows in focus list
no: Inkluder skyggelagte vinduer i fokuslista

en: Include sticky windows in focus list
no: Inkluder stødige vinduer i fokuslista

en: KDE Settings
no: Innstillinger for KDE

en: Keep aspect on scale
no: Bevar bildeskala

en: Killing
no: Avslutning

en: Left
no: Venstre

en: Left / Top
no: Venstre / Topp

en: Location
no: Plassering

en: Make miniature snapshots of the screen
no: Lag miniatyrbilder av skjermen

en: Message
no: Beskjed

en: Middle
no: Midtre

en: Mirror Shade/Iconify/Stick
no: Speiling Skyggelegging/Ikonifiser/Stødig

en: Miscellaneous Settings
no: Forskjellige innstillinger

en: Module Failed During Load.
no: Modulen kunne ikke bli tatt inn ved innlasting.

en: Module Unload Failed.
no: Kunne ikke fjerne modul.

en: Module is Already Loaded.
no: Modulen er allerede lastet inn.

en: Module is not Loaded.
no: Modulen er ikke lastet inn.

en: Mouse button to display pager menu:
no: Musknapp som bringer opp menyen til skrivebordsoversikten:

en: Mouse button to select and drag windows:
no: Musknapp som velger og drar vinduer:

en: Mouse button to select desktops:
no: Musknapp som velger skrivebord:

en: Move & Resize Settings
no: Flytting & størrelse

en: Move Methods:
no: Flytte metoder

en: Move to Front
no: Flytt fremst

en: Move/Resize Geometry Info Postion:
no: Info ved flytting og endring av geometri:

en: Moving
no: Flytting

en: Multiple Desktop Settings
no: Antall skrivebord

en: NO (do not edit)
no: Nei (ikke modifiser fila)

en: Name:
no: Navn

en: Never Focus
no: Aldri fokus

en: No
    Background
no: Ingen
    Bakgrunn

en: None
no: Ingen

en: Number of virtual desktops:
no: Antall virtuelle skrivebord

en: OK
no: Ok

en: OK (edit file)
no: OK (modifiser fila)

en: Only new dialog windows get the focus
no: Bare nye dialogvinduer får fokus

en: Only new dialogs whose owner is focused get the focus
no: Bare nye dialoger som tilhører fokusert vindu får fokus

en: Opaque
no: Med ramme

en: Orientation:
no: Orientering

en: Pager Settings
no: Skrivebordsoversikt

en: Pager Settings...
no: Innstillinger for skrivebordsoversikt

en: Pager scanning speed:
no: Oppfriskningshastighet for skrivebordsoversikt:

en: Place windows manually
no: Plasser vinduer manuelt

en: Place windows under mouse
no: Plasser vinduer under muspeker

en: Pop up window title when mouse is over the window
no: Framhev vindustittel når musa er over vinudet

en: Pre-scan BG's
no: Se etter bakgrunner på forhånd

en: Quit Enlightenment
no: Avslutt Enlightenment

en: Quit and give up
no: Avslutt og gi opp

en: Raise Windows Automatically
no: Hev vinduer automatisk

en: Raise windows after focus switch
no: Hev vinduer etter fokusskifte

en: Raise windows on focus switch
no: Hev vinduer ved fokusskifte

en: Raising/Lowering
no: Senking/Heving

en: Received Unknown Client Message.
    Client Name:    %s
    Client Version: %s
    Message Contents:
    
    %s
no: Mottok ukjent klientbeskjed.
    Klientnavn        : %s
    Klientversion     : %s
    Innhold i beskjed :
    
    %s

en: Recover system config?
no: Gjenopprette systemkonfigurasjon?

en: Red:
no: Rød:

en: Remember this window's group(s)
no: Husk dette vindus gruppe(r)

en: Remembered Application Attributes
no: Lagrede egenskaper for dette programmet

en: Remembered Settings...
no: Innstillinger for hukommelse

en: Remembered Windows Settings
no: Innstillinger for hukommelse

en: Resistance at edge of screen:
no: Motstand ved kanten av skjermen:

en: Resize Methods:
no: Størrelse metoder

en: Restart
no: Start på nytt

en: Restart Enlightenment
no: Start Enlightenment på nytt

en: Restart and try again
no: Start på nytt og prøv igjen

en: Restart application on login
no: Start programmet ved innlogging

en: Restart with Defaults
no: Start på nytt med standardverdier

en: Right
no: Høyre

en: Right / Bottom
no: Høyre / Bunn

en: Scrollbar arrows:
no: Scrollbar-piler:

en: Scrollbar side:
no: Scrollbar-side:

en: Select the attributes of this
    window you wish to Remember
    from now on
no: Velg de egenskapene som dette
    vinduet skal huske
    fra nå av

en: Semi-Solid
no: Hel

en: Send mouse pointer to window after focus switch
no: Send mus til vindu etter fokusskifte

en: Send mouse pointer to window on focus switch
no: Send muspeker til vindu ved fokusskifte

en: Shaded
no: Skyggelagt

en: Shaded state
no: Skyggetilstand

en: Shading
no: Skyggelegging

en: Show icon names
no: Vis ikontitler

en: Show/Hide this group
no: Vis/Skjul denne gruppa

en: Size
no: Størrelse

en: Slide Method:
no: Glidmetoder:

en: Slide desktops around when changing
no: La skrivebord gli inn når de endres

en: Slide windows around when cleaning up
no: La vinduer gli omkring ved rydding

en: Slide windows in when they appear
no: La vinduer gli inn når de kommer

en: Smooth high quality snapshots in snapshot mode
no: Lag miniatyrbilder av skjerm med høy kvalitet

en: Snapshot Windows, Use application icon, Use Enlightenment Icon
no: Miniatyr av vindu, programmets ikon, Enlightenments ikon

en: Snapshotting Off
no: Ikke ta bilder av skjerm

en: Snapshotting On
no: Ta bilder av skjerm

en: Sort by Attr.
no: Sorter etter etternavn til fila

en: Sort by File
no: Sorter etter filnavn

en: Sort by Image
no: Sorter etter bilde

en: Special FX Settings
no: Spesiell effekter

en: Stacking layer
no: Nivå

en: Starting up Raindrops FX...
no: Starter opp Regndråpe FX...

en: Starting up Ripples FX...
no: Starter opp Krusnings FX...

en: Starting up Waves FX...
no: Starter opp Bølge FX

en: Starting up imagespinners FX...
no: Starter opp bilderotasjons FX...

en: Stick / Unstick
no: Stødig / ustødig

en: Sticking
no: Stødighet

en: Sticky state
no: Stødighet

en: Swap Window Locations
no: La vinduer bytte plass

en: Switch to desktop where dialog appears
no: Skift til det skrivebordet hvor dialogen opptrer

en: Technical
no: Teknisk

en: TextClass Error!
no: Tekstklasse feil!

en: The directory %s is apparently not a directory
    This is a fatal condition.
    Please remove this file
no: Katalogen %s er tydeligvis ikke en katalog
    Dette er fatalt.
    Vær vennlig og fjern denne filen.

en: The theme:
    %s
    Is a badly formed theme package and is thus not being used.
    Enlightenment has fallen back to using the DEFAULT theme.
    
    The reason this theme is bad is:
    %s
no: Temaet:
    %s
    er har en feil og vil ikke bli brukt.
    Enlightenment vi derfor bruke standardtemaet.
    
    Årsaken til feilen ved temaet var:
    %s

en: Theme contains a control.cfg file
no: Temaet inneholder ikke en control.cfg fil

en: Theme contains a keybindings.cfg file
no: Temaet inneholder ikke en keybindings.cfg fil

en: Theme contains a menus.cfg file
no: Temaet inneholder ikke en menus.cfg fil

en: Theme does not contain a borders.cfg file
no: Temaet inneholder ikke en borders.cfg fil

en: Theme does not contain a buttons.cfg file
no: Temaet inneholder ikke en buttons.cfg fil

en: Theme does not contain a colormodifiers.cfg file
no: Temaet inneholder ikke en colormodifiers.cfg fil

en: Theme does not contain a cursors.cfg file
no: Temaet inneholder ikke en cursors.cfg fil

en: Theme does not contain a desktops.cfg file
no: Temaet inneholder ikke en desktops.cfg fil

en: Theme does not contain a imageclasses.cfg file
no: Temaet inneholder ikke en imageclasses.cfg fil

en: Theme does not contain a init.cfg file
no: Temaet inneholder ikke en init.cfg fil

en: Theme does not contain a menustyles.cfg file
no: Temaet inneholder ikke en menustyles.cfg fil

en: Theme does not contain a slideouts.cfg file
no: Temaet inneholder ikke en slideouts.cfg fil

en: Theme does not contain a sound.cfg file
no: Temaet inneholder ikke en sound.cfg fil

en: Theme does not contain a tooltips.cfg file
no: Temaet inneholder ikke en tooltips.cfg fil

en: Theme does not contain a windowmatches.cfg file
no: Temaet inneholder ikke en windowmatches.cfg fil

en: Theme file/directory does not exist
no: Filen/katalog til temaet eksisterer ikke

en: Theme versioning ERROR
no: Feil ved versjonen til temaet

en: There are no active windows with remembered attributes.
no: Det er ingen aktive vinduer som trenger hukommelse.

en: There was an error running the program:
    %s
    This program could not be executed.
    I am unsure as to why you could not do this. The file exists,
    is a file, and you are allowed to execute it. I suggest you look
    into this.
no: Det var en feil ved kjøring av programmet:
    %s
    Dette programmet kunne ikke bli kjørt.
    Jeg er usikker på hvorfor du ikke kunne gjøre dette. Filen eksister,
    er en fil og du har tillatelse til å kjøre det. Jeg foreslår du ser
    nærmere på dette sjøl.

en: There was an error running the program:
    %s
    This program could not be executed.
    This is because the file does not exist.
no: Det var en feil ved kjøring av programmet:
    %s
    Dette programmet kunne ikke bli kjørt.
    Årsaken er at filen ikke eksisterer.

en: There was an error running the program:
    %s
    This program could not be executed.
    This is because the file exists, is a file, but you are unable
    to execute it because you do not have execute access to this file.
no: Det var en feil ved kjøring av programmet:
    %s
    Dette programmet kunne ikke bli kjørt.
    Filen eksister og er en fil, men
    du har tillatelse til å kjøre det.

en: There was an error running the program:
    %s
    This program could not be executed.
    This is because the file is in fact a directory.
no: Det var en feil ved kjøring av programmet:
    %s
    Dette programmet kunne ikke bli kjørt.
    Årsaken er at fila faktisk er en katalog.

en: There was an error running the program:
    %s
    This program could not be executed.
    This is because the file is not a regular file.
no: Det var en feil ved kjøring av programmet:
    %s
    Dette programmet kunne ikke bli kjørt.
    Årsaken er at fila ikke er en normal fil.

en: There was an error running the program:
    %s
    This program could not be executed.
    This is most probably because this program is not in the
    path for your shell which is %s. I suggest you read the manual
    page for that shell and read up how to change or add to your
    execution path.
no: Det var en feil ved kjøring av programmet:
    %s
    Dette programmet kunne ikke bli kjørt.
    Årsaken til dette er antakeligvis at programmet ikke er i
    stien til kjærbare programmer i skallet %s. Jeg foreslår
    at du leser om skallet ditt og ser etter hvordan man
    endrer denne stien.

en: There was an error saving your autosave data - filing
    system problems.
no: Det var en feil ved lagring av informasjon som lagres automatisk
    - kunne ikke skrive til disk på dette systemet.

en: There was an error writing the clients session save file.
    You may have run out of disk space, not have permission
    to write to your filing system or other similar problems.
no: Det skjedde en feil ved skriving av klientens sesjonsfil.
    Du kan muligens ha gått tom for diskplass, ikke de rette
    rettighetene til skrive til fila eller andre tilsvarende problemer.

en: This Iconbox Settings...
no: Valg for denne ikonboksen

en: This feature is heavily reliant on a feature of your
    X Server called the Vid Mode Extension. This feature exists
    in XFree86 Servers, but is not a heavily used part of the
    Server and thus isn't tested much.
    
    It is possible your X Server does not deal well with being
    asked to switch modes quickly and it may hang, glitch,
    display artefacts or perhaps simply refuse to work.
    
    This is a warning and will only be displayed this one time.
    If your Server does not behave well then you will probably
    have to avoid using this feature.
no: Denne effekten er uhyre avhengig av en egenskap ved din
    X Server kalt Vid Mode Extension. Denne egenskapen har 
    XFree86 Servere, men er sjeldent brukt og 
    defor lite testet.
    
    Det er mulig din X Server ikke klarer og skifte modes hurtig 
    nok og vil derfor henge, eller du kan få andre merkelig
    effekter.
    
    Dette var en advarsel og vil bare bli vist denne ene gangen.

en: This is the Root desktop.
    You cannot drag the root desktop around.
    Click right mouse button for a list of all
    Desktops and their applications.
    Click middle mouse button for a list of all
    applications currently running.
no: Dette er det nederste skrivebordet.
    Du kan ikke dra det nederste skrivebordet rundt omkring.
    Klikk høyre musknapp for en list over alle
    skrivebord og dets programmer.
    Klikk midtre musknapp for en list over alle
    programmer som kjører nå.

en: Tile image across background
no: Flislegg bilde over hele bakgrunnen

en: Title:
no: Tittel

en: ToolTip Error!
no: Feil ved verktøytips!

en: Tooltip Delay:
no: Forsinkelse ved verktøytips:

en: Tooltip Settings
no: Verktøytips

en: Top
no: Topp

en: Translucent
no: Gjennomsiktig

en: Transparent background
no: Gjennomsiktig bakgrunn

en: Unable to display raindrops
no: Klarer ikke vise Regndråper

en: Unknown
no: Ukjent

en: Unknown Module Error.
no: Ukjent feil ved modul.

en: Unlist
no: Fjern fra lista

en: Unused backgrounds freed after %2i:%02i:%02i
no: Ubrukte bakgrunner er fjernet etter %2i:%02i:%02i

en: Use Enlightenment Icon, Snapshot Window
no: Enlightenments ikon, miniatyr av vindu

en: Use application icon, Use Enlightenment Icon, Snapshot Window
no: Programmets ikon, Enlightenments ikon, miniatyr av vindu

en: Use background image
no: Bruk bakgrunnsbilde

en: Use dithering in Hi-Colour
no: Bruk dithering ved Hi-Colour

en: Use saveunders to reduce window exposures
no: Bruk underlagret for å redusere vindusutbredelse

en: User Config Version ERROR
no: Feil ved versjonen til brukerkonfigurasjonen

en: Vertical
no: Vertikalt

en: Virtual Desktop Settings
no: Innstillinger for virtuelle skrivebord

en: Virtual Desktop size:
no: Størrelse til virtuelt skrivebord:

en: WARNING!
    There was an error writing the file:
    %s
    This may be due to lack of disk space, quota or
    filesystem permissions.
no: Advarsel!
    Det var en feil ved skriving av filen:
    %s
    Det skyldes enten mangel på diskplass, full kvote eller
    feil på rettighetene i filsystemet.

en: WARNING!!!!!!
    
    Allocation for %i bytes (%3.0f kB or %3.1f MB) did not succeed.
    
    Either this is a bug where ridiculous amounts of memory
    are being allocated, or your system has run out of both
    real and virtual memory and is unable to satisfy the request.
    
    If you have a low memory system it is suggested to either
    purchase more memory, increase SWAP space, or reconfigure
    Enlightenment to use less resources by turning features off.
    
    The malloc requested was at %s, line %d
no: Advarsel!:
    
    Allokering av %i bytes (%3.0f kB eller %3.1f MB) kunne ikke gjøres.
    
    Enten er dette en bug der støre mengder minne blir allokert, eller
    så har ditt system gått tom for både reelt og virtuelt minne og 
    kunne ikke innfri spørsmålet om allokering,
    
    Har du lite minne bør du kjøpe mer eller øke størrelsen
    på swap. Eller sette opp Enlightenment til å bruke mindre minne.
    ved f.eks. og skru av none egenskaper.
    
    Allokeringa ble krevd ved %s, , linje %d.

en: WARNING!!!!!!
    
    Enlightenment attempted to free a NULL pointer.
    
    This is definitely a bug. Please report it.
    It is safe to ignore this error and continue running Enlightenment.
    
    The pointer value was %x.
    The error occurred at %s, line %d.
no: Advarsel!
    
    Enlightenment prøvde og frigjøre en NULL peker.
    
    Det er definitivt en bug. Vær vennlig og rapporter den.
    Det er trygt og overse denne feilen og fortsette og
    kjøre Enlightenment.
    
    Verdien til pekeren var: %x.
    Feilen oppstod ved %s, linje %d.

en: WARNING!!!!!!
    
    Re-allocation for %i bytes (%3.0f kB or %3.1f MB)
    for pointer %x is attempting to re-allocate memory for a
    memory chunk that has not been allocated or has already been
    freed.
    
    This is definitely a bug. Please report it.
    
    The error occurred at %s, line %d.
no: Advarsel!
    Reallokering av %i bytes (%3.0f kB eller %3.1f MB)
    for peker %x prøver og reallokere minne som ikke vært allokert
    og som allerede er firgjort.
    
    Det er definitivt en bug. Vær vennlig og rapporter den,
    
    Denne feilen skjedde ved %s, linje %d.

en: WARNING!!!!!!
    
    Re-allocation for %i bytes (%3.0f kB or %3.1f MB) did not succeed.
    
    Either this is a bug where ridiculous amounts of memory
    are being allocated, or your system has run out of both
    real and virtual memory and is unable to satisfy the request.
    
    If you have a low memory system it is suggested to either
    purchase more memory, increase SWAP space, or reconfigure
    Enlightenment to use less resources by turning features off.
    
    The realloc requested was at %s, line %d
no: Advarsel!:
    
    Reallokering av %i bytes (%3.0f kB eller %3.1f MB) kunne ikke gjøres.
    
    Enten er dette en bug der store mengder minne blir allokert, eller
    så har ditt system gått tom for både reelt og virtuelt minne og 
    kunne ikke innfri spørsmålet om allokering,
    
    Har du lite minne bør du kjøpe mer eller øke størrelsen
    på swap. Eller sette opp Enlightenment til å bruke mindre minne.
    ved f.eks. og skru av none egenskaper.
    
    Reallokeringa ble krevd ved %s, , linje %d.

en: WARNING!!!!!!
    
    freeing for pointer %x is attempting to free memory for a
    memory chunk that has not been allocated, or has already been
    freed.
    
    This is definitely a bug. Please report it.
    
    The error occurred at %s, line %d.
no: Advarsel!<
    
    frigjøring av minne for peker %x prøver å frigjøre minne som
    ikke er allokert eller som allerede er frigjort.
    
    Dette er definitivt en bug. Vær vennlig og rapporter den
    
    Feilen skjedde ved %s, line %d.

en: WARNING:
    This is not an X11 Xserver. It in fact talks the X%i protocol.
    This may mean Enlightenment will either not function, or
    function incorrectly. If it is later than X11, then your
    server is one the author of Enlightenment neither have
    access to, nor have heard of.
no: Advarsel:
    Dette er ikke en X11 X Server. Den snakker faktisk X%i protokollen.
    Enlightnement vil dermed ikke fungere.
    Forfatteren av Enlightenment kjenner ikke til X Servere
    med versjone høyere enn X 11.

en: Warning !!!
no: Advarsel!

en: Warning!
no: Advarsel!

en: Warning!  Enlightenment was unable to load the
    following sound file:
    %s
    Enlightenment will continue to operate, but you
    may wish to check your configuration settings.
no: Advarsel! Enlightenment kunne ikke ta inn
    følgende lydfil:
    %s
    Enlightenment vil fortsette, men du bør
    sjekke din konfigurasjon.

en: Warning:  Configuration appears to have ended before we were
    Done loading a BorderPart block.  Outcome is likely not good.
no: Advarsel: Konfigurasjon ser ut til å bli stoppet opp før vi
    var ferdig med å ta inn en blokk med rammedeler.
    Utfallet av dette er sannsynligvis ikke særlig bra.

en: Warning:  Configuration appears to have ended before we were
    Done loading a Button block.  Outcome is likely not good.
no: Advarsel: Konfigurasjon ser ut til å bli stoppet opp før vi
    var ferdig med å ta inn en musknappeblokk.
    Utfallet av dette er sannsynligvis ikke særlig bra.

en: Warning:  Configuration appears to have ended before we were
    Done loading a Control block.  Outcome is likely not good.
no: Advarsel: Konfigurasjon ser ut til å bli stoppet opp før vi
    var ferdig med å ta inn en kontroll blokk.
    Utfallet av dette er sannsynligvis ikke særlig bra.

en: Warning:  Configuration appears to have ended before we were
    Done loading a Desktop block.  Outcome is likely not good.
no: Advarsel: Konfigurasjon ser ut til å bli stoppet opp før vi
    var ferdig med å ta inn en skrivebordsblokk.
    Utfallet av dette er sannsynligvis ikke særlig bra.

en: Warning:  Configuration appears to have ended before we were
    Done loading a Main Border block.  Outcome is likely not good.
no: Advarsel: Konfigurasjonen ser ut til å ha stoppet opp før vi var
    ferdige med å ta inn en hovedrammeblokk.
    Utfallet av dette er sannsynligvis ikke særlig bra.

en: Warning:  Configuration appears to have ended before we were
    Done loading a Menu block.  Outcome is likely not good.
no: Advarsel: Konfigurasjon ser ut til å bli stoppet opp før vi
    var ferdig med å ta inn en meny blokk.
    Utfallet av dette er sannsynligvis ikke særlig bra.

en: Warning:  Configuration appears to have ended before we were
    Done loading a Slideout block.  Outcome is likely not good.
no: Advarsel: Konfigurasjon ser ut til å bli stoppet opp før vi
    var ferdig med å ta inn en utglidningsblokk.
    Utfallet av dette er sannsynligvis ikke særlig bra.

en: Warning:  Configuration appears to have ended before we were
    Done loading a text block.  Outcome is likely not good.
no: Advarsel: Konfigurasjon ser ut til å bli stoppet opp før vi
    var ferdig med å ta inn en tekst blokk.
    Utfallet av dette er sannsynligvis ikke særlig bra.

en: Warning:  Configuration appears to have ended before we were
    Done loading an Action Class block.  Outcome is likely not good.
no: Advarsel: Konfigurasjonen ser ut til å ha stoppet opp før vi var
    ferdig med å ta inn en handlingsklasseblokk.
    Utfallet av dette er sannsynligvis ikke særlig bra.

en: Warning:  Configuration appears to have ended before we were
    Done loading an ColorModifier block.
    Outcome is likely not good.
no: Advarsel: Konfigurasjonen ser ut til å ha stoppet opp før vi var
    ferdig med å ta inn en fargemodifiseringsblokk.
    Utfallet av dette er sannsynligvis ikke særlig bra.

en: Warning:  Configuration appears to have ended before we were
    Done loading an Iconbox block.  Outcome is likely not good.
no: Advarsel: Konfigurasjon ser ut til å bli stoppet opp før vi
    var ferdig med å ta inn en Ikonboks blokk.
    Utfallet av dette er sannsynligvis ikke særlig bra.

en: Warning:  Configuration appears to have ended before we were
    Done loading an ImageClass block.  Outcome is likely not good.
no: Advarsel: Konfigurasjonen ser ut til å ha stoppet opp før vi var
    ferdig med å ta inn bildeklasseblokk.
    Utfallet av dette er sannsynligvis ikke særlig bra.

en: Warning:  Configuration appears to have ended before we were
    Done loading an Sound block.  Outcome is likely not good.
no: Advarsel: Konfigurasjonen ser ut til å ha stoppet opp før
    vi har ferdig med å laste en lys blokk.
    Utfallet av dette er sannsynligvis ikke særlig bra.

en: Warning: Configuration appears to have ended before we were
    Done loading an Extras block.  Outcome is likely not good.
no: Advarsel: Konfigurasjonen ser ut til å ha stoppet opp før
    vi ferdig med å ta inn en ekstrablokk
    Utfallet av dette er sannsynligvis ikke særlig bra.

en: Warning: Configuration appears to have ended before we were
    Done loading an FX block.  Outcome is likely not good.
no: Advarsel: Konfigurasjonen ser ut til å ha stoppet opp før vi var
    ferdig med å ta inn FX-blokk.
    Utfallet av dette er sannsynligvis ikke særlig bra.

en: Warning: Configuration appears to have ended before we were
    Done loading an Iconbox block.  Outcome is likely not good.
no: Advarsel: Konfigurasjonen ser ut til å ha stoppet opp før
    vi ferdig med å ta inn en Ikonboks-blokk
    Utfallet av dette er sannsynligvis ikke særlig bra.

en: Warning: Configuration appears to have ended before we were
    Done loading an ToolTip block.  Outcome is likely not good.
no: Advarsel: Konfigurasjonen ser ut til å ha stoppet opp før vi var
    ferdig med å ta inn en verktøytipsblokk.
    Utfallet av dette er sannsynligvis ikke særlig bra.

en: Warning: Configuration appears to have ended before we were
    Done loading an WindowMatch block.  Outcome is likely not good.
no: Advarsel: Konfigurasjonen ser ut til å ha stoppet opp før
    vi var ferdig en vindustreff-blokk.
    Utfallet av dette er sannsynligvis ikke særlig bra.

en: Warning: unable to determine what to do with
    the following text in the middle of current  ColorModifier definition:
    %s
    Will ignore and continue...
no: Advarsel: klarer ikke bestemme hva som skal gjøres med
    følgende tekst i midt av gjeldende fargemodifiseringsklasse definisjon:
    %s
    Vil dermed overse dette og fortsette...

en: Warning: unable to determine what to do with
    the following text in the middle of current ActionClass definition:
    %s
    Will ignore and continue...
no: Advarsel: klarer ikke bestemme hva som skal gjøres med
    følgende tekst i midt av gjeldende handlingsklasse definisjon:
    %s
    Vil dermed overse dette og fortsette...

en: Warning: unable to determine what to do with
    the following text in the middle of current Control definition:
    %s
    Will ignore and continue...
no: Advarsel: klarer ikke bestemme hva som skal gjøres med
    følgende tekst i midt av gjeldende kontroll definisjon:
    %s
    Vil dermed overse dette og fortsette...

en: Warning: unable to determine what to do with
    the following text in the middle of current Extras definition:
    %s
    Will ignore and continue...
no: Advarsel: klarer ikke bestemme hva som skal gjøres med
    følgende tekst i midten av gjeldende Ekstra-definisjon:
    %s
    Vil dermed overse dette og fortsette...

en: Warning: unable to determine what to do with
    the following text in the middle of current Iconbox definition:
    %s
    Will ignore and continue...
no: Advarsel: klarer ikke bestemme hva som skal gjøres med
    følgende tekst i midten av gjeldende Ikonboks-definisjon:
    %s
    Vil dermed overse dette og fortsette...

en: Warning: unable to determine what to do with
    the following text in the middle of current ImageClass definition:
    %s
    Will ignore and continue...
no: Advarsel: klarer ikke bestemme hva som skal gjøres med følgende
    tekst i midten av gjeldende bildeklassedefinsjon:
    %s
    Vil overse dette og fortsette...

en: Warning: unable to determine what to do with
    the following text in the middle of current Text definition:
    %s
    Will ignore and continue...
no: Advarsel: klarer ikke bestemme hva som skal gjøres med
    følgende tekst i midt av gjeldende tekst definisjon:
    %s
    Vil dermed overse dette og fortsette...

en: Warning: unable to determine what to do with
    the following text in the middle of current ToolTip definition:
    %s
    Will ignore and continue...
no: Avarsel: klarer ikke bestemme hva som skal gjøres med følgende
    tekst i midten av gjeldende verktøytipsdefinisjon:
    %s
    Vil overse dette og fortsette...

en: Warning: unable to determine what to do with
    the following text in the middle of current WindowMatch definition:
    %s
    Will ignore and continue...
no: Advarsel: klarer ikke bestemme hva som skal gjøres med
    følgende tekst i midten av gjeldende Vindustreff-definisjon:
    %s
    Vil dermed overse dette og fortsette...

en: Warp pointer after moving menus
no: Send muspeker tilbake etter flytting av meny

en: Welcome to the
no: Velkommen til

en: Window Center (O/T/B Methods)
no: I midten av vinduet

en: Window Group Error
no: Feil ved vindusgruppe

en: Window Group Selection
no: Velg vindusgruppe

en: Window Group Settings
no: Vindusgrupper

en: Window List Skip
no: Overse i vinduslista

en: Window Options
no: Valg for vinduer

en: Window Placement Settings
no: Plassering av vinduer

en: Window Shading speed: (slow)
no: Hastighet ved skyggeleggingsgliding: (treg)

en: Wrap virtual desktops around
no: La virtuelle skrivebord være sykliske

en: X server setup error
no: Feil ved oppstart av X serveren.

en: X server version error
no: Feil ved versjonen til X serveren

en: YES (edit file)
no: Ja (modifiser fila)

en: Yes, Attempt recovery
no: Ja, prøv gjennoppretting

en: You have been warned about the dangers of Zoom mode
no: Du har nå blitt anvart om farene ved bruk av Zoom modus

en: Zoom in on pager windows when mouse is over them
no: Zoom inn vinduer på skrivebordsoversikt når musa er over dem

en: error
no: feil

en: lines per second
no: linjer pr. sekund

en: use "help <command>" for an individual description
no: bruk "help <kommando>" for individuell beskrivelse

en: use "help all" for descriptions of each command
    use "help <command>" for an individual description
no: bruk "help all" for beskrivelse av ha alle kommandoene
    bruk "help <kommando>" for beskrivelse av hver enkelt kommando
